Sort by

Krupa has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing Street

Sing Street

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daisies

Daisies

1966
×
Read the review Edit this entry  
07
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
Read the review Edit this entry  
07
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
Read the review Edit this entry  
01
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Flipped

Flipped

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Plan B

Plan B

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
Read the review Edit this entry  
03
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Dig!

Dig!

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
15
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry