Sort by

• has logged 25 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Together

Together

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
How It Ends

How It Ends

2021
×
★½
Read the review Edit this entry