Sort by

Ksenija has logged 15 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
04
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry