ksenija has logged 16 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Me Before You

Me Before You

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Super 8

Super 8

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry