ksenija has logged 22 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry