ksenija has logged 89 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Closer

Closer

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★
Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Edit this entry  
14
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Ring

The Ring

2002
×
Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
14
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Edit this entry  
14
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★
Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Apartment 1303

Apartment 1303

2007
×
Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Wounded Eagle

Wounded Eagle

2009
×
Edit this entry  
14
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Edit this entry  
14
Paper Man

Paper Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
14
According to Greta

According to Greta

2009
×
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Chain Letter

Chain Letter

2010
×
Edit this entry  
14
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Parade

The Parade

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
14
Project X

Project X

2012
×
★½
Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
14
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★
Edit this entry