Sort by
  • The Marvels

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★½

  • Wingwomen

    ★★★

  • Totally Killer

    ★★½

  • A Haunting in Venice

    ★½

  • Pain Hustlers

    ★★

  • The Nun II

    ★★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Carl's Date

  • No Hard Feelings

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★½

  • Paint

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • boygenius: the film

  • Prom Pact

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Joy Ride

    ★★★★

  • Boston Strangler

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Your Place or Mine

    ★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • 80 for Brady

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Polite Society

    ★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★½

  • Encanto at the Hollywood Bowl

  • Shotgun Wedding

    ★★★½

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★★½

  • Babylon

  • Idina Menzel: Which Way to the Stage?

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Darby and the Dead

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★

  • Strange World

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

  • Amsterdam

    ★★½

  • Heathers: The Musical

  • Do Revenge

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★