Katie ❄️ has logged 39 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rent

Rent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Oklahoma!

Oklahoma!

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry