RSS feed for Ian
  • Everyday

  • Last Call

  • The Lucky Ones

  • Voyage Au Bout De La Nuit

  • Clichy-Montfermeil

  • Coming Out

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Lovebirds

  • TFW NO GF

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • BabyPluto

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Emma.

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • It's a Nice Day Outside

  • Goldman v Silverman

  • American Waste

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Affurmative Action

  • Terminator: Dark Fate

  • Looking for Alaska

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★

  • Saria

    ½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

  • Hustlers

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • asdfmovie12

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Daughter

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Maestro

  • Memorable

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Cans Without Labels

  • L'Observateur

  • Crime and Punishment

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Tolkien

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

  • The Neighbors' Window

    ½

  • Walk Run Cha-Cha