Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Sinister

Sinister

2012
×
Edit this entry  
13
Capone

Capone

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Something Good - Negro Kiss

Something Good - Negro Kiss

1898
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Red Detachment of Women

The Red Detachment of Women

1961
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nothing

Nothing

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Big Dog House

The Big Dog House

1930
×
½
Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★½
Edit this entry  
07
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Second Annual 'On Cinema' Oscar Special

The Second Annual 'On Cinema' Oscar Special

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
04
Love Hotel

Love Hotel

1985
×
★★½
Edit this entry  
03
The United States of America

The United States of America

1975
×
★★★
Edit this entry  
03
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hedonists

The Hedonists

2016
×
Edit this entry  
01
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
Edit this entry  
01
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Edit this entry  
29
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
Edit this entry  
29
Animals

Animals

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Animals

Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Crazeologie

Crazeologie

1954
×
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
Edit this entry  
24
Master Blaster

Master Blaster

2015
×
Edit this entry  
24
WAAAH

WAAAH

2018
×
Edit this entry  
24
Fireworks

Fireworks

1947
×
Edit this entry  
23
Force Vitale

Force Vitale

2018
×
Edit this entry  
23
VVEBCAM

VVEBCAM

2007
×
Edit this entry  
23
sickening chair games

sickening chair games

2015
×
Edit this entry  
23
i thot i wuz free

i thot i wuz free

2016
×
Edit this entry  
22
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
Edit this entry  
22
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
21
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
Edit this entry  
21
Ape

Ape

2012
×
Edit this entry  
21
Username:666

Username:666

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
In a Corner

In a Corner

1998
×
Edit this entry  
21
Mobile Men

Mobile Men

2008
×
Edit this entry  
20
When We Lived in Miami

When We Lived in Miami

2013
×
Edit this entry