KubrickFan has logged 18 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
11
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★
Edit this entry  
08
Schneider vs. Bax

Schneider vs. Bax

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bug

Bug

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
The Last Days of Emma Blank

The Last Days of Emma Blank

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry