Sort by

Kubrickosawa has logged 69 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roar

Roar

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gooby

Gooby

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
American Hangman

American Hangman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Public

The Public

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
All Is True

All Is True

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Public

The Public

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sea of Shadows

Sea of Shadows

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read prior review Edit this entry  
21
Love Is All You Need

Love Is All You Need

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Marianne & Leonard: Words of Love

Marianne & Leonard: Words of Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Patrick Melrose

Patrick Melrose

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Love Is All You Need

Love Is All You Need

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bethany Hamilton: Unstoppable

Bethany Hamilton: Unstoppable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fittest on Earth: A Decade of Fitness

Fittest on Earth: A Decade of Fitness

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Year in Champagne

A Year in Champagne

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Walk Away Renee

Walk Away Renee

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To the Moon and Back

To the Moon and Back

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alone in Berlin

Alone in Berlin

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
That Summer

That Summer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In a Better World

In a Better World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★
Edit this entry  
09
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★
Edit this entry  
08
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
One Million American Dreams

One Million American Dreams

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
Read the review Edit this entry  
07
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Keepers of the Magic

Keepers of the Magic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spring Broke

Spring Broke

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
06
Scenic Route

Scenic Route

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Crow: The Legend

Crow: The Legend

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sharp Edges

Sharp Edges

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry