Sort by
  • Napoleon

    ★½

  • The Killer

    ★★★★½

  • Maestro

    ★★

  • Poor Things

    ★★½

  • Ferrari

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★★

  • The Taste of Things

    ★★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Sharper

    ★★½

  • Behold

    ★★

  • The Deepest Breath

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★

  • Dysphoria

  • Analog Dream Capture

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Deon Cole: Charleen's Boy

    ★★★★½

  • Spirited

    ★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★½

  • The Menu

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • No Bears

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

  • Pearl

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Cairo Conspiracy

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★½

  • Men

  • EO

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Incantation

    ★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Flux Gourmet

    ★★

  • The African Desperate

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Something in the Garden

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Thing

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½