Sort by

Kukurio has logged 23 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The After Party

The After Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry