Sort by

Kukurio has logged 37 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House IV

House IV

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Swarm

Swarm

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry