Sort by

Hungkat has logged 28 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phobia 2

Phobia 2

2009
×
★★
Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mr Hublot

Mr Hublot

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Furie

Furie

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Edit this entry  
28
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Slowdive: Souvlaki

Slowdive: Souvlaki

2015
×
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Edit this entry  
23
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry