Sort by

Hungkat has logged 105 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★
Edit this entry  
26
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★
Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Chinese Odyssey Part 2

A Chinese Odyssey Part 2

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
A Chinese Odyssey Part One: Pandora's Box

A Chinese Odyssey Part One: Pandora's Box

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
06
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Edit this entry  
05
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Viva Erotica

Viva Erotica

1996
×
★★★
Edit this entry  
05
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
City of the Rising Sun

City of the Rising Sun

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
The Longest Summer

The Longest Summer

1998
×
Edit this entry  
26
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Intolerance

Intolerance

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★½
Edit this entry  
30
From Beijing with Love

From Beijing with Love

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Edit this entry