Sort by

Kunga Sagar has logged 34 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shame

Shame

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gerry

Gerry

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry