Sort by

Kunga Sagar has logged 17 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Redeem Team

The Redeem Team

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paperboys

Paperboys

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
08
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry