kia has logged 64 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Edit this entry  
20
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Felidae

Felidae

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead in a Week (Or Your Money Back)

Dead in a Week (Or Your Money Back)

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Allegiant

Allegiant

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Oprah Winfrey Presents: After Neverland

Oprah Winfrey Presents: After Neverland

2019
×
Edit this entry  
11
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry