Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
Edit this entry  
24
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tuesday

Tuesday

2015
×
Edit this entry  
07
Passages

Passages

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Obsession

Obsession

1976
×
★★★
Edit this entry  
01
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Edit this entry  
28
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Edit this entry  
24
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Year Between

The Year Between

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
Edit this entry  
05
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry