Sort by

Karst has logged 309 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Alien³

Alien³

1992
×
Edit this entry  
29
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry