karsten has logged 22 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Divergent

Divergent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
Edit this entry  
22
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parade

Parade

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Chris D'Elia: No Pain

Chris D'Elia: No Pain

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Big Fish

Big Fish

2003
×
Read prior review Edit this entry