karsten has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry