Sort by

Brian has logged 313 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Diane

Diane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Quigley Down Under

Quigley Down Under

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Border

Border

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Styx

Styx

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Night

Big Night

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Matewan

Matewan

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Luce

Luce

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Falcon and the Snowman

The Falcon and the Snowman

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Klute

Klute

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Demon

Demon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry