remi has logged 16 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry