• Love in Winterland

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Holiday Rush

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Write Before Christmas

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Fall

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Tingle Monsters

  • Unbelievable

  • Can You Keep a Secret?

  • Tall Girl

  • American Son

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Harriet

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Waves

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Rabid

    ★★½

  • Haunt

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Otherhood

    ★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★½

  • Monsoon

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Straight Up

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½