Sort by

Kamel has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dredd

Dredd

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry