Sort by
  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Wish

    ★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Haunted Mansion

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • May December

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Elvis

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Worth

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • For Sama

    ★★★★½

  • Honeyland

    ★★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★

  • One Child Nation

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½