Sort by

kyan has logged 113 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Solo

Christmas Solo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry