Sort by

kyan has logged 12 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Brothers' Nest

Brothers' Nest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brothers' Nest

Brothers' Nest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry