Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Jester

The Jester

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
03
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Puppetman

The Puppetman

2023
×
★½
Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Edit this entry  
28
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
House of Dolls

House of Dolls

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Passages

Passages

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★
Edit this entry  
19
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Killer Book Club

Killer Book Club

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★
Edit this entry  
19
Angst

Angst

1983
×
★★½
Edit this entry  
19
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry