• Bottoms

    Bottoms

    ★★★★

    Eating from a can of cold SpaghettiOs is a fucking mood.

  • Deadstream

    Deadstream

    ★★

    It had it's moments, sure. I laughed a few times and the Evil Dead 2 vibes are strong, but as good as the MC is, he was far too insufferable for me to enjoy this fully, and a lot of the effects were downright silly.

    I can't see how this has a higher rating than Dashcam, either. That's a travesty.

  • Killer Book Club

    Killer Book Club

    ★½

    Àngela is a terrible “final girl.” The end.

  • Red, White & Royal Blue

    Red, White & Royal Blue

    ★★★

    Pretty gay.
    I dig it.

  • Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

    Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

    Modern feminists: FREE THE NIPPLE!
    Angela: 👀🔪

  • Heart of Stone

    Heart of Stone

    ★½

    G-E-N-E-R-I-C

  • Talk to Me

    Talk to Me

    ★★★

    Bottom line: ya boi did not get scared. Things is, I WANT to be scared. Some groovy practical effects and a creepy premise, but nothing that will haunt my dreams. I want to be mentally eviscerated when I go to a horror film, or I want to have fun. Neither happened here, unfortunately, and I’m fucking sad as fuck.

  • Sound of Freedom

    Sound of Freedom

    ★★½

    A story worth telling and a powerful message do not a great movie make. Let’s just say: Good intentions, but not for me.

  • The Blackening

    The Blackening

    ★★★

    Ya know your boi chuckled and had a good time.

  • The Boogeyman

    The Boogeyman

    ★★

    Lights Out did it better.

  • Dashcam

    Dashcam

    ★★★½

    Fuck the haters. This movie fucking RIPS!

  • North by Northwest

    North by Northwest

    ★★★

    Mid ‘cock