• Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Summer of 85

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Night on Earth: Shot in the Dark

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • American Son

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Giant

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Castle in the Ground

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Adam Devine: Best Time of Our Lives