Sort by

kyle97 has logged 318 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Edit this entry  
05
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hitch

Hitch

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★
Edit this entry  
17
Love Story

Love Story

1970
×
★★★★
Edit this entry  
17
Calibre

Calibre

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Homestay

Homestay

2018
×
Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nakee 2

Nakee 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
22 July

22 July

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Prom Night

Prom Night

1980
×
½
Edit this entry  
29
The Pool

The Pool

2018
×
½
Edit this entry  
28
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Edit this entry