Sort by

Kyle has logged 29 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
Read the review Edit this entry