Kyle has logged 14 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lightningface

Lightningface

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
City of Ghosts

City of Ghosts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moscow Never Sleeps

Moscow Never Sleeps

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The House

The House

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry