Sort by

Kyle has logged 282 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
63 Up

63 Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Truth

The Truth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Remained

Those Who Remained

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Snake

White Snake

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scandalous: The Untold Story of the National Enquirer

Scandalous: The Untold Story of the National Enquirer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midway

Midway

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
For Sama

For Sama

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gift

Gift

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Current War

The Current War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frankie

Frankie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harriet

Harriet

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry