Sort by

☃️Kyle has logged 30 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry