Sort by

❄️☃️Kyle has logged 510 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mean One

The Mean One

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Noah

Noah

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It's a Wonderful Binge

It's a Wonderful Binge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry