Sort by

❄️☃️Kyle has logged 45 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maelström

Maelström

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fred 2: Night of the Living Fred

Fred 2: Night of the Living Fred

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
See How They Run

See How They Run

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bag of Hammers

A Bag of Hammers

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry