Sort by

Kyle has logged 105 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Night School

Night School

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★½
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Score

Final Score

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
KSI: Can't Lose

KSI: Can't Lose

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★½
Edit this entry