Sort by

kyle has logged 154 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Ref

The Ref

1994
×
Edit this entry  
25
Stronger

Stronger

2017
×
★★
Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
11
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snatched

Snatched

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
How to Be a Latin Lover

How to Be a Latin Lover

2017
×
Read the review Edit this entry