Sort by

kyle has logged 12 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry