kyle dunne has logged 26 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Foxes

Foxes

1980
×
Read the review Edit this entry  
21
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry