kyle dunne has logged 12 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry