kyle dunne has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Disclosure

Disclosure

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Binge

The Binge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Christmas at Pemberley Manor

Christmas at Pemberley Manor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Is King

Black Is King

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
Read the review Edit this entry