kyle dunne has logged 22 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
Edit this entry  
25
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read prior review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Almost Love

Almost Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry