Sort by
  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Atlas Shrugged Part III: Who Is John Galt?

    ½

  • Atlas Shrugged: Part II

  • Drive

    ★★★★½

  • Atlas Shrugged: Part I

    ½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Crank: High Voltage

    ★★★★½

  • Paprika

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★½

  • Evil Dead II

    ★★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★★

  • The Graduate

    ★★★★

  • Touch of Evil

    ★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★½