Kylehertsch has logged 20 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Atlas Shrugged: Part III

Atlas Shrugged: Part III

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Atlas Shrugged: Part I

Atlas Shrugged: Part I

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Atlas Shrugged: Part II

Atlas Shrugged: Part II

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry